Národní park Harz

Mlha a sluneční paprsky, lesy a voda, vzrušení a relaxace - toto vše najdete na výletech v národním parku Harz.
Národní park ( 15.800 ha ), který leží v nejsevernějším německém středohoří, je vnořen do jedné z nejoblíbenějších turistických a běžkařských oblastí severního Německa. Od roku 1990 chrání Brocken, a s přesahem do Dolního Saska a Saska-Anhaltska i další centrální části pohoří Harz - od Altenau na západě, Bad Harzburgu a Ilsenburgu na severu až po Drei Annen-Hohne na východě a Herzberg v jižním Harzu.
Po Goethově cestě a Čertových schodech projdete mýtické lesy, tajemná vrchoviště a přirozeně tekoucí vody, které skýtají ideální životní prostor vzácným zvířatům a rostlinám. Zlatým hřebem je 1.142 m vysoký Brocken - nejvyšší hora severního Německa. Její vrchol lze často rozeznat jen nezřetelně, protože se stále utápí v mlze. Toto přírodní divadlo dalo vznik pověstem o čarodějnicích, což bylo popudem ke každoroční Valpuržině noci.
Při svých výletech potkáte původní savce jako jeleny lesní, srnce a divoká prasata. Pestrý svět ptáků je tu zastoupen druhy jako datel černý, kos horský nebo střízlík obecný. S trochou štěstí zahlédnete i divoké kočky a rysa. Zajímavostí je parou poháněná brockenská železnice a stoletá brockenská zahrada .

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
27.05.2008 19:27:35
mejla
Dnes je
PŘIVÍTÁM JAKÝKOLIV KONSTRUKTIVNÍ NÁPAD A DOBROU RADU
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one