► Národní park HARZ - 24. a 25.5.2008

V sobotu 24.5.2008 jsem s Jani vyrazil z Prahy. Jeli jsme : Drážďany, Lipsko, Halle (dálnice č.14), nad Halle jsme odbočili na rychlostní silnici č.6 (mimochodem daleko lepší než jakákoliv naše dálnice) a frčeli jsme až do národního parku Harz. Zhruba kolem 12.hodiny jsme se vydali na cestu - na nejvyšší horu zdejšího pohoří - Brocken 1142 m. Měli jsme nádherné počasí.

Navečer jsme odjeli do nedalekého městečka Sankt Andreasberg, kde jsme měli "sraz" s Květou. Ta nás večer "provedla" po městečku a "zařídila" nám přespání v budově informačního a školícího střediska Národního parku. (díky).

Druhý den jsme v Sankt Andreasberg načerpali benzín, kousek popojeli a ještě jsme stihli udělat výlet k jezeru Oderteich. 

Zhruba v 11 hodin dopoledne jsme vyjeli směrem domů. Jani vystoupila v Lipsku a s Kytí jsem pokračoval bez problémů až do Prahy.

// všechny fotografie - http://cz.fotoalbum.eu/milda/a68829

Národní park Harz

Mlha a sluneční paprsky, lesy a voda, vzrušení a relaxace - toto vše najdete na výletech v národním parku Harz.
Národní park ( 15.800 ha ), který leží v nejsevernějším německém středohoří, je vnořen do jedné z nejoblíbenějších turistických a běžkařských oblastí severního Německa. Od roku 1990 chrání Brocken, a s přesahem do Dolního Saska a Saska-Anhaltska i další centrální části pohoří Harz - od Altenau na západě, Bad Harzburgu a Ilsenburgu na severu až po Drei Annen-Hohne na východě a Herzberg v jižním Harzu.
Po Goethově cestě a Čertových schodech projdete mýtické lesy, tajemná vrchoviště a přirozeně tekoucí vody, které skýtají ideální životní prostor vzácným zvířatům a rostlinám. Zlatým hřebem je 1.142 m vysoký Brocken - nejvyšší hora severního Německa. Její vrchol lze často rozeznat jen nezřetelně, protože se stále utápí v mlze. Toto přírodní divadlo dalo vznik pověstem o čarodějnicích, což bylo popudem ke každoroční Valpuržině noci.
Při svých výletech potkáte původní savce jako jeleny lesní, srnce a divoká prasata. Pestrý svět ptáků je tu zastoupen druhy jako datel černý, kos horský nebo střízlík obecný. S trochou štěstí zahlédnete i divoké kočky a rysa. Zajímavostí je parou poháněná brockenská železnice a stoletá brockenská zahrada .

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
Dnes je
PŘIVÍTÁM JAKÝKOLIV KONSTRUKTIVNÍ NÁPAD A DOBROU RADU
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one